9 kouzel pro kouzelný rok 2020

Přichází k nám konec roku. Přichází čas, kdy si uvědomujeme harmonické plynutí v celé šíři lidského života a ve všech jeho oblastech. ČAS bilancování. Ale i čas plánů a vizí – jaký bude rok 2020? Jak ho udělat kouzelným?

Aby byl nastávající rok tím kouzelným rokem, měl by být též v rovnováze ve všem našem bytí. Úspěch v jedné oblasti a selhání v oblastech ostatních nám těžko zajistí kouzelné prožití příštího roku. Jde zejména o:

Spirit – být svědkem svého života i jeho pozorovatelem. Praktikování vědomé duchovní praxe – spojení s Bohem, Vesmírem či s čímkoliv v co věříte. Být tady a teď – stále si toho být vědom a být za to vděčný.

Zdraví – péče o něj. Čerpat energii ze svých zvyků v oblasti stravování, pití, pohybu a sportu, spánku a odpočinku.

Láska – podporuje a posiluje nejen mě, ale i mého partnera. Lásky-plný vztah nám dovolí společně růst v oblasti denního soužití, Lásky, intimity a sexu.

Vztahy – rozvíjím je a věnuji jim kvalitní čas – v rodině, kolektivu, komunitě, s přáteli i obchodními partnery.

Kariéra – jsem na misi, kde vidím svou cestu, po které kráčím. Znám své slabé a silné stránky, uvědomuji si své dary i talenty. Kráčím za svým dalším cílem krok za krokem.

Podnikání – je to způsob mé realizace. Ve svém podnikání mám své úlohy a podíl. Spolu-práci v týmu. Své dary předávám dalším lidem a svůj tým rozšiřuji – otevírám nové a nové dveře poznání. 

Peníze – spravuji své finance chytře a zodpovědně. Vnímám peníze jako neustále proudící energii a proto je vydělávám, šetřím a investuji. Mám finanční hojnost. 

Koníčky – mám dostatek času sám pro sebe. Pro zábavu, koníčky a osobní realizaci mimo svou práci. 

Vzdělání – mám inspirující mentory a kouče. Osobnostní růst, knihy a studium i ostatní zdroje mají v mém životě pevně zakotvené místo – díky nim roste má moudrost a posouvám se vpřed. 

Služba – pomáhám lidem. Přispívat nezištně nějaké službě, veřejně prospěšné organizaci nebo spolku pokládám za samozřejmost. 

Takto to vnímám já. Důležité je uvědomit si, jak se v každé oblasti chci v příštím roce posunout – čeho chci dosáhnout. Myslím, že jsme s Pavlem prožili kouzelný rok – lze však jít dál. O to přece v životě jde. Snažíme se při naplňování těchto snů a vizí uplatňovat devět kouzel konání k výsledkům ve hmotě:

První kouzlo

Focus

Jedna věc! Nelze honit dva (nebo pět) zajíce najednou. Světlo žárovky 1000W rozsvítí celý prostor – nic víc. Kdežto 1000W použito v laseru udělá díru do světa. Naučila jsem se říkat jasné NÉ věcem, které nejsou v mých prioritách. Vím co chci a jdu za tím – tady a teď.

Druhé kouzlo

Porcujte

Touhy pro jednotlivé oblasti – ty velké věci, kterých chci dosáhnout měním na konkrétní menší cíle. Rozložím si je do celého roku. Nesnažte se všechny své nápady realizovat v lednu. To pak končí nejpozději kolem 15. února a nastupuje frustrace. Pracujte s kalendářem – máte na to celý rok. Cíl není věc, je to proces. Dopřejte si cestu, kde jsou určité milníky. Horizont je daleko a není vidět. Stačí dojít k první zatáčce a za ní objevit další část cesty. Neshodím za měsíc jednadvacet kilo, ale každý týden půl kila. 

Třetí kouzlo

Rezervujte si čas

Chci-li pro Vás natočit video, rezervuji si na to určitý čas. Bez toho by to video nikdy nevzniklo. Vkládejte si do svého času své cíle a díky tomu se posunete dál. Na něco potřebujete hodinu, někdy celý den. Odpojte se od okolí (od intenetu, telefonu) dokud nedosáhnete své věci. Své touhy. Je to klíčové kouzlo k realizování Vašeho kouzelného roku. Tomu říkám čas on. Naopak čas off je na dobíjení baterek. Potřebujete i relaxovat, odpočívat a čerpat novou energií. Trávit čas s lidmi, na kterých Vám záleží. Ještě zde je čas out – dopřejte si i samotu, ticho a klid. O samotě můžete přemýšlet o svém životě, o věcech důležitých. Je důležité dávat čas do těchto bloků: on – off – out.  Postavte sebe (svůj čas) na první místo – vůbec to není sobecké.

Čtvrté kouzlo

80/20

Respektuji Paretovo pravidlo 80/20 – život totiž není přímá úměra. Pouze 20% mé činnosti my přinese 80% výsledků. Proto zjednodušujte. Je skutečně to, co děláte to, co vede k Vašim cílům a snům? Doba je dnes velmi složitá. Snažím se věci udržet jednoduché a proto mám v kalendáři tu jednu věc, na které pracuji a vyhradím si na ni časový blok.

Páté kouzlo

GPS systém

Je to způsob, kterým přemýšlíte a tvoříte věci. Uvědomuji si několik zásadních věcí: kam jdu – co je můj sen, touha? Kde se na té cestě ke svému snu zrovna nacházím? A jaký je další krok? To je všechno! Ta krása života nám často pak přihraje ta náhodná setkání, vyřešení velkých problémů, jak bychom si to nedovedli ani ve snu představit. Nepotřebujete vědět JAK nebo S KÝM. Potřebujete pouze znát své priority. Tento GPS systém se skládá ze strategie a rytmu. Můžete mít velmi dobrý trénink na hraní golfu, ale pokud nebudete trénovat v určitém rytmu, asi z Vás nebude dobrý golfista. Plánujte ve svém kalendáři i svůj rytmus.

Šesté kouzlo

Vitalita

Podceňovala jsem toto kouzlo a stávalo se mi, že jsem nedošla ke svému cíli. Nedokážete zhmotnit své vize s nedostatkem vlastní energie. Únava a nemoci nás brzdí na cestě za našimi sny. Chybí-li energie, chybí i nadšení a vášeň pro Váš sen. Takže – voda, pohyb, jídlo – ale fakt! Pijte kvalitní vodu, já vím, že musím víc kontrolovat množství.U pohybu je důležitý dodržet ten rytmus. Vyvážená strava Vám dá neskutečnou energii – vím, není to jednoduché. Tak si dejte jeden den v týdnu pohov a jezte, na co máte chuť (říkám tomu prasečí den), ale zbytek týdne to mějte pod kontrolou. Omezte cukr, udělejte detox, kontrolujte množství a budete překvapeni, kolik energie máte na ty důležité věci – ale fakt!

Sedmé kouzlo

Žádejte o pomoc

Již dávno nejsem tak naivní, abych si myslela, že vše zvládnu sama. Pomoc druhých lidí Vás překvapí. Kolegové, přátele, známí nebo rodina má kolikrát zdroje, o kterých ani netušíme, jak nám mohou pomoci. Jenže si o tu pomoc musíte sami říct. Požádat. Najděte tu odvahu. Co když další krok k naplnění Vašich vizí je o pomoc požádat?

Osmé kouzlo

Nové věci

Toto malé kouzlo Váš život přivede na novou úroveň. Posuňte své hranice dovednosti, vědomosti. Stoupněte si třeba na koloběžku – vyzkoušejte něco, co jste dosud v životě nezažili. V každé oblasti lze zažít něco nového – ochutnejte nové jidlo, naučte se cizí jazyk nebo nový tanec.  Posouváním těchto hranic naplnite své tělo novou energií.

Deváté kouzlo

Cestujte

V tomto kouzelném roce jsem s Pavlem absolvovali plavbu na pozvání tianDe. Navštívili jsme během týdne pět zemí a otevřelo nám to oči, srdce i mysl. Znáte to přísloví: Místo přihlášky na vysokou si vyřiďte cestovní pas. Nemám nic proti vzdělání, ale poznávání na cestách těžko něčím nahradíte.  Jiné zvyky, kultura, prostředí Vám najednou nasadí úplně jiný úhel pohledu. Ve svém kalendáři již máme na jaře Dubaj a na podzim Turecko. A těšíme se i na ostatní cesty, nejen ty od tianDe. Co si dáte Vy do svých kalendářů? Pošlete mi fotky ze svých cest, nebo se přidáte k nám – třeba do Turecka? Navíc Vám to tianDe může zaplatit.

Sdílím s Vámi těchto děvět kouzel. Nyní je jen na Vás, zda uchopíte tu pomyslnou kouzelnou hůlku a cylindr a z roku 2020 uděláte pro sebe kouzelný rok.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *