Zázvor do pečiva nebo i jinak?

Ano. Dnešní povídání je o celkem nevzhledném oddénku, který má spoustu pozitivních účinků na naše zdraví i krásu.

Naše používání zázvoru bylo jen ve formě koření. Vzpomínám si,  jak chutnalo výtečné cukroví Zázvorky, na kterém si můj děda pochutnával ještě dlouho po Vánocích. Sváteční jídlo Hovězí na zázvoru s bramborovým knedlíkem patřilo mezi exkluzivní menu.

V  Číně a Tibetu sice nevaří bramborové knedlíky, ale používají po staletí zázvor v sušeném i čerstvém stavu nejen jako kulinářskou ingredienci, ale i jako lék.

Co víme o zázvoru? Jeho protizánětlivé a analgetické účinky pomáhají utišit svalové bolesti, bolesti při zánětech kloubů. Uleví od křečí průdušek při nachlazení a chřipce – posiluje imunitu. Je schopen vrátit chuť k jídlu.

Zázvorový čaj tianDe obsahuje podle nejlepších tradic východu více než 300 biologicky aktivních látek. Podávaný s trochou medu vytvoří příjemnou, voňavou pohodu třeba po dlouhé zimní procházce. Pravidelná konzumace zázvoru má vliv na hubnutí. Díky ostré chuti zvyšuje teplotu těla a tím se urychluje metabolismus a podporuje spalování kalorií. /Nezapomeňte na pohyb /

Díky tomu, že prohřívá organismus pomáhá i při redukci objemu problematických tělesných partií. A to jsme už u produktů, které se starají o naše tělo zvenku. Jsou to takové kosmetické ,,trenažéry“. Solný peeling se zázvorem pomáhá vygumovat všechno zbytečné, aby naše tělo bylo dokonalé.  Zajišťuje prokrvení pokožky v místě aplikace, zlepšuje proces odvodnění a odstraňuje ochablost pokožky. Zároveň pokožku zpevňuje a tonizuje. Připomínám. Aby výsledky byly k vaší spokojenosti, přidejte pohyb.

Další zázvorový pomocník je bylinný zábal ,,Modelování postavy“. Příjemná a účinná SPA procedura v pohodlí domova. Díky zábalu je pokožka pružnější, liftingový efekt je viditelnější a snižují se účinky celulitidy.

A protože se pomalu blíží čas, kdy začneme odkládat šály a kabáty, měly bychom se začít připravovat. Na co? No abychom si zase mohly obléknout naše oblíbené letní šaty a cítily se v nich opět krásně a spokojeně.

Tak krásný den a já jdu na to – Marie

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *