Taky si rády prohlížíte fotky?

Jsou dny, kdy jsem ráda sama se sebou. Zalezu si někam do kouta, tiše sedím a myšlenkami se jen tak toulám.  A někdy si u toho prohlížím fotky.

Znáte to taky? Berete do rukou zažloutlé papírové obrázky a vzpomínáte.

Zažloutlé fotky vyvolávají vzpomínky. Zachytily důležité okamžiky v našem životě a v životech našich známých, rodiny a kamarádů.

A tak si prohlížím fotografie, vzpomínám a znovu se dostávám do příběhů na fotografiích zachycených.

Tady jsem v první třídě s mou nejlepší kamarádkou.

A tady na této fotce vypadám naštvaně. Dostala jsem na zadek, protože jsem při focení brala bratrovi plyšového pejska.

Upoutala mě jedna stará fotografie. Na ní drží moje babička v náručí miminko. To miminko jsem já.

Svou babičku jsem velmi milovala a ona mne. Byla jsem její první vnučka. Zahrnovala mě svou babičkovskou láskou. Byla vlídná, laskavá a moudrá.

Uměla uvařit ta nejlepší a nejchutnější jídla na světě. Uměla krásně vyprávět o historii své vlasti a darovala mi mnoho knih, z kterých tu moudrost čerpala. Vždy si udělala na mě čas, aby se mi mohla plně věnovat. Prostě babička. Babička pro mě nejkrásnější, nejmilovanější, jinou bych nechtěla.

Prohlížím si svoji babičku. Už i já jsem babičkou a věkem jsme na tom stejně.

Co není stejné, je to, jak každá vypadáme.

V době, kdy byla babička babičkou, nebylo tolik informací a možností, jak pečovat o sebe a svou pleť. Použil se jeden krém. Ten posloužil ráno i večer. Žádné kolagenové gely na vypnutí obličeje. Žádné masky, oční krémy, krémy s výtažky z ovčí placenty, hadího tuku nebo mucinu. Nebyly krémy, které by obsahovaly perly, proteiny hedvábí, kyselinu hyaluronovou nebo hydrolyzovaný kolagen.

Přípravky, které by uměly sjednotit barvu obličeje a potlačit vrásky. Nebo vypnout pleť a dodávat jí tolik potřebnou hydrataci a výživu.

Jak se ta doba změnila. A jak můžeme být vděčné, že máme prostředky na to, abychom se o sebe staraly a vypadaly mladistvěji než tenkrát.

Vždyť dnešní šedesátileté ženy umí vypadat na čtyřicet.

Umí se dobře oblékat, umí pečovat o svou postavu a pleť, umí se o sebe starat. Umí používat kolagenové gely na vypínání pokožky. Nebo krémy na elasticitu pleti obličeje. Pleťové i tělové masky k odstranění zrohovatělých buněk a na podporu pružnosti pleti.

Všechny tyto kosmetické lahůdky máme v tianDe.

Ty dámy umí ve svých šedesáti vypadat babičkovsky dobře na čtyřicet.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *