Proč mít teď velké oči….

V nějakém článku jsem psala o nezbytnosti aplikování masek. Myslela jsem tím masky, které náš obličej rozjasní, hydratují a vyživují. Nikdy mě nenapadlo, že budu potřebovat látkové masky-roušky.

Co se dá dělat, jsme v takové situaci, že bez použití roušky nelze vyjít ven a tak všichni roušky nosíme. 

Pravda…taková rouška nepatří mezi nejmódnější kousky, takže nejsme z toho nového módního prvku příliš nadšení, ale samozřejmě víme, že se stává na nějaký čas nezbytností. 

Jak, ale udělat vyčuhující zbytek obličeje viditelným, když make-up a rtěnka jsou pod rouškou celkem zbytečné. No zůstaly nám odhaleny oči. A když si je krásně nalíčíme, můžeme se na všechny usmívat očima

Jaké máme možnosti?

Tady vidím krásnou paletu očních stínů, kterými se dá doslova kouzlit. Zvýraznit oko světlým stínem, nanést správný odstín, aby se opticky nadzvedlo padající horní víčko a používat barvy pro vyniknutí oka. Když jsme s vystínováním oka spokojeni, přejdeme ke kontuře oka. Ke konturování použijeme oční linky nebo konturovací tužku na oči…já používám hnědou tužku a jsem s ní spokojená. Dobře na víčku kreslí a nerozmazává se. Na oční linky jsem si ještě netroufla…chce to pevnou ruku

A na závěr se budeme věnovat řasám. Řasy dobře nabarvíme černou řasenkou se silikonovým štětcem. Nevypadá, ale zato se s ním dobře pracuje. Umí řasy nabarvit od místa kde vyrůstají až na samý konec. Krásně je protáhne a obarví. Řasy nejsou slepené a barva se nedrolí.  A vypadají hustě. 

Pak ještě stačí tužkou na obočí upravit obočí a učesat kartáčkem do správného tvaru. 

A pak jenom nasadit roušku na obličej a je hotovo. Ona totiž není rouška jako rouška. Někdo chce jenom bílou, ale viděla jsem i barevné s motivy a vypadaly dost zajímavě. Roušky šijí i známé osobnosti a návrháři, takže se tato nezbytnost povyšuje na dočasný módní doplněk. 

Tak žádné rozpaky…taková rouška slouží k tomu, aby chránila všechny nás. A může na nás vypadat i hezky. 

Jde přece o to, porazit tu koro – potvoru a spolu to dokážeme – s Láskou Marie.


Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *