Ochraňte svůj nejdůležitější orgán pomocí tradiční čínské medicíny

Tradiční čínská medicína (TČM) je starobylá forma léčby, která vychází z myšlenky, že zdraví a nemoc jsou určovány rovnováhou životních sil v těle. Tyto síly se nazývají Qi (také známý jako čchi nebo životní síla) a Yin a Yang. Období vody v této medicíně znamená čas od 15.11 do 14.2. V tomto období je nejvíce ohrožena funkce ledvin. Ledviny jsou považovány za jeden z klíčových orgánů pro udržení rovnováhy Qi v těle.

Energie ledvin se dědí z generace na generaci. Na dostatku energie ledvin záleží nejen délka našeho života, ale esence ledvin ovlivňuje i schopnost plodit další potomky.

Do okruhu ledvin patří i další orgány – pod okruh ledvin patří kostní dřeň, močový měchýř, uši a konečník. Energie ledvin ovlivňuje i kvalitu našich vlasů.

 Ledviny filtrují veškeré tekutiny, to je základní filtr a čistí od všech toxinů, které jsou rozpustné ve vodě, na rozdíl od jater, které filtrují krev a čistí od toxinů rozpustných v tucích. Ledviny ovlivňují všechny procesy vstupu a výstupu tekutin, řídí kosti. Esence ledvin rodí kostní dřeň, která je základem růstu a pevnosti našich kostí. Esence ledvin je spojena i s naším mozkem, kdy máme dobrou paměť , ale i soustředěnost, a to i u dětí – mají vliv na učení a paměť. Pokud není esence nedostačující, je to spojeno s pomalým růstem.

Ledviny u dospělých jsou spojené s koleny a kondice ledvin se projevuje na růstu našich vlasů. Kvalita našich vlasů závisí na dostatku esence ledvin, ale také na dostatku naší krve. S přibývajícím věkem dochází k oslabení esence ledvin, kdy nejčastěji u žen se zhoršuje kvalita vlasů, kdy vypadávají, šediví a lámou se. Kosti, kvalita zubů, vzhled zubů vychází z esence ledvin také.

Podle čínské medicíny je energie ledvin spojena s rozmnožovacími funkcemi. Jak dítě dozrává, produkuje se plodutvorná látka. U chlapců se projevuje tvorbou semene, u děvčat se projevuje ovulací a jsou schopné oplodnění. To je počátek dozrávání. Ta látka se u ženy produkuje až do 45 let, pak se oslabuje možnost otěhotnět, žena přichází do období menopauzy. I u mužů přichází období, kdy semeno nemá sílu oplodnit. Podle východní medicíny jsou ledviny jeden z nejdůležitějších orgánů v našem těle. Ledviny produkují hormony, které podporují tvorbu a dozrávání erytrocytů, a také látku renin, která aktivuje vitamin D.

Chcete-li chránit ledviny, je třeba dodržovat určité zásady. Tyto zahrnují vyváženou stravu bohatou na léčivé rostliny a bylinky, dostatek odpočinku, cvičení a meditaci, aby se udržela dobrá kondice těla a mysli. Také je důležité vyhnout se stresu a negativním emocím jako je strach a hněv, které mohou poškodit funkci ledvin.

Strava

Z toho, co jsem uvedla vyplývají určité zásady k ochraně ledvin ve stravování v období vody. Vyvarujte se čerstvé zelenině v podobě salátů a dejte přednost zelenině teplé nebo kvašené. Doporučuji zařadit do stravy lněné semínko, sušené meruňky, rozinky, dýně. Máte-li možnost, vypijte denně sklenici čerstvé celerové šťávy.

Kůra Yaoshen Forte

Každý měsíc v období vody si udělejte dvanáctidenní kůru s těmito náplastmi. Na noc nalepte do oblasti ledvin dva proužky. Můžete lepit i 4 prsty pod pupek, pokud máte problémy s močovým měchýřem. Ráda si také natírám při tom bedra Orthophytem, příjemně tak oblast ledvin prohřejí.

Pomožte ledvinám i zevnitř

Dnes je již dávno prokázané, že současná produkce potravin neobsahuje všechny živiny, minerály a vitamíny jako v minulosti. Na podporu ledvin a přidružených orgánů nám tianDe nabízí ucelený program potravinových doplňků a bylinných čajů.

Ivan-čaj neboli čaj s Vrbovkou – tato bylina je natolik unikátní, patří k čajům čistícím krev – podporujete nejen močový měchýř, ale také podpoříte ledviny, že čistíte krev. Je velmi prospěšný pro muže-prostata, ale i na ženy bezvadně působí. Má omlazující účinek, v době před menstruací, dodává energii, posiluje imunitu, zbaví vás stavu úzkosti, napětí a strachu. Kromě toho odvádí toxiny z těla. Čaj je vhodný také na dermatitidu, lupénku.

Shousin– můžeme říct, že to jsou růžové brýle, zlepšuje náladu. Obsahuje houbu cordyceps, betaglukany, které zlepšují stav našeho imunitního systému: Cordyceps má jako houba protizánětlivé účinky, pracuje s mikrozáněty. Má výborný vliv na dýchací cesty, ale také na ledviny, močové cesty, močový měchýř.

Čaga s mumiem  přispívá k normálnímu stavu kostí a kloubů, k normální obranyschopnosti organismu, k normálnímu trávení, k normální duševní a poznávací činnosti, k normální funkci reprodukčního systému a k normální funkci močové soustavy. Energeticky organismus posílí, když budete užívat ráno. Užívejte po dobu 30 dní – po 14-ti denní přestávce je možné opakovat.

Ve zlatophytu jsou složky jako řasy Fucoidan pro pružnost cév jako zdroj přírodního jódu pro správnou funkci štítné žlázy, vitamín K2 pomáhá chránit před usazováním vápníku v ledvinách, chrání před vznikem kamenů. Zlatophyt je vhodný při revmatismu, artritidě, dně.  Používat jednu kapsli denně, nejlépe před 17 hodinou, kdy je biologická doba  ledvin. Užívejte po dobu 30 dní – po 14-ti denní přestávce je možné opakovat

.

Pravidelné čtenářky mého blogu jistě nepřekvapí, že doporučují bylinné vložky. V souvislosti s ochranou ledvin bych určitě doporučila Vložky Jemná péče – je vyrobena z přírodních materiálů, absorbuje vlhkost, podporuje dlouhotrvající pocit svěžesti. Vnitřní fytovložka obsahuje bylinky, eliminuje bakterie, snižuje riziko infekcí, posiluje ledviny, pomáhá na léčbu cyst, srůstů.. Doporučuje se minimálně 10 dní kúra, nosí se 24hod.

Snažila jsem se toto téma co nejvíce zkrátit, přesto je to asi nejdelší článek tohoto blogu. Chcete vědět víc? Zavolejte mi – moje konzultace jsou pořád zdarma.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů