Zaskočte si do lékárny z východu

Léto je spojeno se sluncem, cestami za poznáním a příjemnými prožitky. Tyto příjemnosti však mohou být narušeny i negativy, způsobené nadměrným horkem, jako je zapařená pokožka, otoky nohou nebo návaly horka. Je proto nezbytné, patřičně se na léto připravit.

Hada a perly na zapařenou pokožku

Jistě, nejlepší je prevence a v té nám pomůže Alunit – 100% přírodní produkt jako antiperspirant. Tento kamenec aktivujte vodou a natírejte na exponovaná místa. Ráda též používám variantu ve spreji se šalvějí, která vás ochrání i od otravného hmyzu.

Horko v létě je však někdy natolik velké, že se zapařeninám těžko vyhneme, zvláště pak při různých sportovních aktivitách. Mám na to dvě skvělé vychytávky. Perlový pudr se sice prodává jako rozpustná pleťová maska, ale také spolehlivě hojí zapařeniny kůže v podpaží, v rozkroku, pod prsy či jinde. Tento zásyp je jen z rozdrcených přírodních perel a budete překvapení jeho hojivými účinky.

Na cestách i u nás doma nikdy nechybí Regenerační krém na nohy s hadím tukem. Říkáme mu hadí pytlík a zdaleka není jen na nohy. Vzácný tuk z hada Mamushi je významným zdrojem látek, které zklidní opruzeniny a opary, zacelí jizvy a urychlí hojení. Vyzkoušejte – osobně bych tento pytlík určitě zařadila do #top20

Dvě jedničky na otoky

#top1 Slaviton jsem na tomto blogu zmínila již tolikrát, že nevím zda mám ještě něco přidávat. Tento chladivý gel ovlivňuje naši krevní cirkulaci, tak je logické, že účinně pomáhá od otoků. Přesvědčili jsme se o tom i minulý měsíc, kdy jsme na pozvání od tianDe letěli do Turecka – bez Slavitonu by to nešlo. V letadle při dlouhém sezení nohy pořádně otekly.

Možná je opomíjená emulze na unavené nohy Lesní procházka – škoda. Vždyť i ten název napovídá, jak se po použití budete cítit. Žádné konzervanty – jen 97% přírodních složek vám uleví od unavených a těžkých nohou. Pomáhá preventivně proti křečovým žilám a zjemní pokožku. A můj tip: Při projevu respiračních potíží si touto Lesní procházkou natírám hrudník. Mimo jiné obsahuje i esenciální oleje z borovicové pryskyřice, přispívající k průchodnosti kapilár. A věřte mi, to se potom opravdu dýchá, jako byste byli v lese.

Návaly horka

V horkém létě asi nic zvláštního. Jste-li však dáma ve zralém věku a tyto návaly jsou doprovázeny nadměrným pocením, zhoršením libida, nespavostí nebo přibiráním na váze – procházíte menopauzou. Sama vím, že první léto v tomto období bylo pro mě peklo.

Dnes děkuji za rady od zkušenějších dam. Pomohly mi bylinné vložky – nepoužívám již menstruační, ale slipovky – a to denně. Už pro ten pocit čistoty.

Ženský čaj se stal součástí mého života. Obsahuje Děhel čínský, nazýván v tradiční čínské medicíně též ženským ženšenem – a to asi říká vše. A Volupta? Budete nadšená! 

Dnes své zkušenosti Ráda předávám ostatním – jste-li v té situaci, neváhejte zavolat, nebo napsat. Obrací se na mě spousta žen a většinou najdeme společnou řeč. 

Zaskočte si do své lékárny z východu pro své letní nezbytnosti.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů