Dva štíty proti nachlazení

Procházíme obdobím, kdy skoro denně potkáváme lidi, od kterých je možné chytit nějaký ten bacil. Záleží pak na úrovni naší imunity, zda se ubráníme ulehnutí do postele nebo ne. Jak se tedy bránit?

Filozofie tradiční čínské medicíny spočívá hlavně v předcházení nemocí. Přijala jsem tyto principy a chci se s Vámi podělit o zkušenosti, které pomáhají mně i mé rodině

1. Prohřívejte organismus

O pitném režimu toho bylo napsáno hodně. Jsem zastánce čisté (ale opravdu čisté) vody. Jenže teď v zimě dávám přednost čajům a bylinky u nás vedou. Tibetský sběr jsem si oblíbila pro lahodnou chuť. Posílí imunitu a když se necítíte dobře, pomůže Vám rychle se postavit na vlastní nohy Bylinná směs ,,Sezonní terapie s lípou, lékořicí a maliníkem”. A když potřebuji opravdu rychle zahřát, moje volba je Zázvorový nálev. Na ten se můžete spolehnout.

Zázvor obsahuje i Tělová sůl Horký zázvor a tá Vás spolehlivě zahřeje zase ve sprše. Teď se vůbec doporučuje dělat si solné koupele. Třeba sůl Krystaly z Mrtvého moře, která napomáhá detoxikaci a tím zvyšuje Vaši imunitu. 

Čaje najdete na str. 140 – 143 a tělové soli na str. 15 – 19 katalogu.

2. Doplňky stravy se postarají o to, co potřebujete.

Všeobecně je dnes problém ze stravy dostat do těla všechny minerály a vitamíny, které potřebujeme. A v zimě je to doslova tvrdý oříšek. Proto v mé domácnosti nechybí doplňky stravy, které spolehlivě pohlídají pestrost a vyváženost našeho jídelníčku. Jde zejména o funkční komplexy s vlašským ořechem (velmi dobře funguje proti jednoduchým virům a parazitům),  Citrocalcevit (odkyselí Váš organismus a spolehlivě doplní zdroje vápníku a vitamínů) a Ostropestřec s riboflavinem (ostropestřec mariánský je bylina známá svými blahodárnými účinky na funkci jater a pomáhá detoxikovat. Vitamíny skupiny B pak najdete v riboflavinu).

V katalogu na str. 13

Když už mě bacil bacil

Jistě, někdy se tomu prostě nevyhneme. Možná je to prostě kvůli tomu, abychom ve víru života jen zpomalili. Jak si tedy při rýmě, horečce, kašli a všech těch nepříjemnostech pomáhám? Gely, náplasti, vložky a oleje – to jsou mí pomocníci v nouzi. 

Na prvním místě musím zmínit Slaviton – chladící masážní gel na podporu cévního systému. Jenže to není všechno. Nechci, aby to vyznělo pateticky, ale z mého pohledu je to zázrak. A to není jen moje zkušenost, ale sdílím zde i zkušenosti svého širokého okolí. Posuďte sami: snižuje horečku, uvolňuje ucpané dutiny, na hrudníku uleví průduškám, prostě ho mažeme všude. A pomáhá. Ten v naší domácnosti rozhodně nemůže chybět. V katalogu na str. 121 vedle Slavitonu najdete i Emulzi Lesní procházka, kterou kvůli obsahu kafru také ráda na průdušky používám. Baví mě, jak výrobky tianDe lze účinně používat na neduhy, ke kterým původně ani nejsou určeny. No a? Hlavně, že to funguje.

Podobným příkladem jsou i dámské slipové vložky. Ono to jsou vlastně unikátní bylinné obklady. Tak proč si z nich na noc neudělat třeba zábal na krk při zahnisaných mandlích? Věřte mi, do rána máte pokoj. A při viroze nebo nachlazení si určitě pohlídám, abych slipovky měla i v kalhotkách. Bylinky totiž působí komplexně. 

Fytonáplasti jsou napuštěné bylinami z Tibetu a horského Altaje, které mají  obrovskou sílu. Po nalepení působí tak zvanou transdermální terapií. Podle starých receptur jsou byliny namíchány tak, aby působily tam, kde to potřebujeme. Wutong odstraňuje bolest. Hlava, zuby, klouby a kdo ví, co nás může ještě bolet. U mě má rozhodně přednost před fialovou pilulkou. Jian Kang působí protizánětlivě. Při rýmě se mi přes noc ucpou dutiny, začnu dýchat ústy a ráno – znáte to – ,,knedlík v krku”. Když tuto náplast nalepím v úzkých proužcích na čelo a přes nos, dutiny zůstanou průchodné a dobře se vyspím. Používám jí i na záněty uší, krku, zubů – zkrátka všude, kde se něco zanítí. Yaoshen forte ochrání vaše ledviny a močové cesty. Lepím si na noc dva proužky tři prsty pod ledviny a vím, že je spolehlivě posílím. A detoxikační náplasti nelepím jen na plosky nohou, jak je doporučeno (nejlépe minimálně desetidenní kůru), ale třeba i na hrudník při dusivém kašli.

V katalogu hledejte na str. 129

Oblíbila jsem si i Masážní olej na ucpaný nos. Dá se mluvit o aromatické koupeli pro Váš nos. Masírováním zlepšíte mikrocirkulaci kolem nosu a bude se Vám při rýmě dobře dýchat. Používám ho i pár kapek do difuzéru…krásně se pročistí v místnosti vzduch. 

Je toho mnohem víc, co všechno se z tianďáckých výrobků dá použít, jen že by se to těžko vešlo do tohoto blogu. Ráda budu s Vámi sdílet své bohaté zkušenosti, tak mě neváhejte kontaktovat.

Proč to všechno píši? Protože mě štve televize plná reklam na nachlazení. Doporučují léky plné vedlejších účinků, které řeší symptomy, ale ne příčiny – proto s Vámi sdílím své zkušenosti.

Buďte zdrávi. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *